Kurucu Gonca Elibol

İşletme Fakültesi ve Yönetim &Organizasyon Yüksek Lisans eğitimi almıştır. Doktora çalışmaları devam etmektedir.

Çalışma hayatında, tam zamanlı olarak 15 yılı aşkın İnsan Kaynakları Yöneticiliği tecrübesini uluslararası çapta faaliyet gösteren kuruluşlarda etkin bir şekilde sürdürmüştür. Çalıştığı Sabancı Holding ve Türk Kızılayı'nda yeniden yapılanma, kurumsallaşma, İş hukuku, bordro ve özlük işleri, yetkinlik bazlı mülakat, Kalite Yönetim çalışmaları, iş güvenliği, hizmet alımı (taşeron), performans yönetim sistemi kurulması, kariyer planlama, bütçe yönetimi,norm kadro çalışmaları, eğitim, geliştirme, denetçi, yetenek yönetimi gibi insan kaynaklarının tüm fonksiyonlarını yönetmiştir. Ayrıca tam zamanlı çalıştığı dönemlerde eş zamanlı olarak eğitmenlik faaliyetlerini yürütmüş binlerce kişiye eğitimler vermiştir. Elibol, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Sürekli Eğitim ve Araştırma Merkezi'nin dış eğitmen kadrosunda da yer almaktadır.

Kalite Yönetim Sistemleri konusunda da uzman olan Elibol, baş tetkikci deneyimi bulunmaktadır. Kızılayda çalıştığı yıllarda Amerika Birleşik Devletleri tarafından verilen uluslararası Kalite Belgesi JCI belgesinin alınmasında ekibi ile ciddi çalışma göstermiş ve 2010 yılında ilk kez akredite olmuştur. Bu belgenin getirdiği sorumlulukla uluslararası standartlarda İnsan Kaynakları Yönetim Süreçlerini yönetme tecrübesi kazanmıştır.

Elibol'un yayınlanmış  Pozitif Etki,  İş Dünyasında Başarı için Çalışanların ve Liderlerin Rolü ve Yükselişin Kodları adında yayınlanmış üç kitabı vardır. 

Elibol, sosyal sorumluluk kapsamında çalışmalarına ek olarak, 2015 yılı itibariyle Ege'de faaliyet gösteren yerel bir kanalda haftada bir gün canlı yayın ile insan kaynakları, iş ve ekonomi temalı Senin Kariyerin adlı TV programı hazırlayıp sunmuştur. Programında alanında uzman kişiler, üst düzey yöneticiler, patronlar, bakanlar, MV gibi seçkin konukları ağırlamıştır.

Turkuvaz Medya grubuna bağlı Yeni Asır gazetesinde ekonomi köşe yazarlığıda yapmakta, Yaşar Üniversitesinde kısmi zamanlı Öğretim Görevlisi olarak Ekonomi dersi ve İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesinde İnsan Kaynakları Yönetimi dersi vermiştir.

 

2017 yılında yılın en iyi eğitmeni ve kurumsal yönetim danışmanı ödülü almıştır.

Halihazırda Senin Kariyerin Danışmanlık şirketi ile bakanlıklara, uluslararası şirketlere ve kobilere insan kaynakları yönetim danışmanlığı, kurumsallaşma, yeniden yapılandırma, Yönetici Mentorluğu, Kariyer Koçluğu, markalaşma gibi konularda hizmet vermektedir.Elibol 21.Yüzyılda Etkin Yönetim ve Liderlik, Protokol Kuralları, Kriz Yönetimi, Etkili İletişim, Çalışma Hayatında Başarı vb. alanlarda eğitimler vermektedir. Zirve ve etkinliklerde ekonomi alanında konuşmacı olarak davet edilmektedir.

Çeşitli platformlarda makaleler yazan Elibol, yönetim, iş hukuku, ekonomi, savunma sanayi, tarım, çevre (iklim değişikliği), tarih, XYZ Kuşağı, siyaset, dijital dönüşüm, fintech ilgi alanıdır. Bu alanlarda kurumlara içerik üretmektedir.