Öğrenci Koçluğu

 

 

Nereye gideceğini bilmeyen gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez.

Bireyin geleceğine dair kararlar alırken, güçlü ve zayıf yönlerini keşfetmesi önemlidir. Birey ancak kendisini tanır ise geleceğini planlayabilir.

Ne istediğini keşfeden gençler, istekli ve planlı olduğu takdirde amaçlarına ulaşabilir. Maalesef günümüz şartlarında internet, sosyal medya, e-oyunların etkisi, ergenlik döneminin getirdiği etkiler ile gençler akademik başarısızlığa uğrayabiliyor ve içine kapanık, a-sosyal, yaşam enerjisini yitirmiş bireylere dönüşebiliyor. Sonuçta hem aileler hem de gençler akademik ve sosyal anlamda başarısızlığa uğruyor.

Bizler profesyonel kadromuz ile verdiğimiz programlarda hayatı seven, azimli, çevreye ve topluma fayda üretmek isteğinde olan geçlerin ortaya çıkmasını sağlıyoruz.

Bunu yaparken dünyadaki dijital, sosyal, ekonomik boyutları göz önüne alarak geleceğin meslekleri neler olacak? konusunda bilimsel araştırmalar ve sektörel analizler çerçevesinde kariyer haritasına yön veriyoruz.

Öğrenci koçluğu programı ile gençlerin kendisine, ailesine, topluma faydalı bireyler olmasının yanı sıra, sosyal, girişimci, muhakeme yapabilen ve başarı odaklı gençler yetiştiriyoruz.

Ailelerin, nefes aldığı, evlatları ile çatışma yaşamadığı, onlar için gelecek kaygısı çekmediği bir ortamı kurguluyor, mutlu bireyler yetiştiriyoruz.

Program sonunda gençlerin hedeflerine ulaşması için ailesinin dışarıdan baskı veya zorlama ile değil, gencin kendi içinden gelen, motivasyon oluşturmasını sağlıyoruz.

İbn Rüşd’ün “Yumurta dıştan bir güçle kırılırsa yaşam son bulur. İçten bir güçle kırılırsa yaşam başlar. Zira sahih dönüşümler hep içten gelir.” sözüne inanıyoruz.

 

Programda hangi başlıklar üzerinde çalışıyoruz?

·        SWOT analizi

·         Özgüven

·         İç disiplin

·         Öğrenmeyi öğrenme

·         Planlı çalışma teknikleri

·         Zaman yönetimi

·        Sınav kaygısını yenme

·        Stres yönetimi

·        Motivasyon

·        Liderlik

·        Hitabet ve konuşma

·        Kitap okuma alışkanlığı

·        Bilimsel çalışma 

          Meslek Seçimi